بازی اسم فامیل

بازی اسم فامیل بازی که بر اساس بازی دورهمی قدیمی و محبوب به همین نام طراحی و تولید شده است، به بازار آمد. این بازی توسط آران گیم که پیش از این بازی اختلاف تصاویر را عرضه کرده بودند منتشر شده است. با معرفی برخی ویژگی های این بازی همراه ما باشید.

اسم فامیل در نوع سنتی آن، یک نوع بازی با قلم و کاغذ است. بازیکنان در این بازی هرکدام یک صفحه کاغذ با فهرستی از عناوین انتخابی (مشترک برای تمام بازیکنان) و یک قلم در اختیار دارند. در ابتدای هر دور از بازی همه بازیکنان بر روی یک حرف الفبا توافق می کنند و سپس همزمان با یکدیگر نام موضوعات مختلفی که با آن حرف شروع شود را روی کاغذ می نویسند. با اعلام اولین بازیکنی که زودتر تمام خانه های موضوعی را پر کند آن دور بازی متوقف شده و بازیکنان امتیازها را می شمارند.

 

 

بازی «اسم فامیل بازی» تجربه ای جدید از این بازی قدیمی است که در عین وفادار بودن به اصل بازی، به ایجاد تفاوت، تنوع و هیجان تلاش داشته است. سازندگان بازی ایده های جدیدی مثل کارت های موضوعی و کارت های خاص را برای ایجاد تنوع و هیجان به گیم پلی بازی اضافه کرده اند. به عنوان مثال کارت های حروف در بازی در سطوح سختی متفاوت (با رنگ های متفاوت) مشخص شده اند، همچنین در پایین هر کارتِ حرف محل استفاده از آن (ابتدای یا انتهای کلمه) ذکر شده است. در جعبه ی این بازی 48 کارت حرف وجود دارد که در دسته بندی های مختلف قرار دارند.

 

پنجشنبه 27 تیر 1398