گزارش از غرفه صباسل در الکامپ 98؛ فروشگاه اینترنتی بازیلی

بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی الکامپ امسال با حضور چشم گیر استارتاپ های مختلف در حوزه های فناوری، تجارت الکترونیک و کامپیوتر برگزار شد و زومجی نیز مانند سال گذشته با حضور در نمایشگاه به سراغ غرفه هایی با خدمات مرتبط با سرگرمی رفت. سامانه نشر و تبلیغات دیجیتال صباسل یکی از غرفه های متفاوتی بود که با وجود تمرکز روی بازار تبلیغات، فروشگاه بازی آنلاین جدیدی را با نام بازیلی معرفی کرد. به همین دلیل ما نیز با حضور در غرفه صباسل در مصاحبه ای با مجتبی موسوی منش از تیم نشر دیجیتال شرکت صباسل از ویژگی های این پلتفرم اندرویدی پرسیدیم.

مجتبی موسوی منش از تیم نشر دیجیتال شرکت صباسل در ابتدا توضیحاتی را پیرامون پلتفرم بازیلی و هدف آن بیان کرد:

ما فروشگاهی به نام بازیلی داریم که با هدف نشر بازی ها به صورت انتخاب شده برای کاربران ایرانی توسعه یافته است تا بتواند درکنار ارائه محتوای با کیفیت، رقابتی را نیز میان بازیکنان ایجاد کند تا آن ها نیز یک تجربه خوب را درکنار یکدیگر داشته باشند.

گفتید بازی ها را به صورت انتخاب شده در اختیار بازیکنان قرار می دهید. منظورتان از انتخاب بازی ها چیست و اینکه چه معیارهایی را برای انتخاب بازی ها دارید؟ 

اکثر استودیوهایی که در حال حاضر بازی آن ها روی سرور ما است، شرکت های خارجی هستند؛ البته به مرور شرکت های ایرانی نیز در حال اضافه شدن هستند. هدف اصلی ما این است که در هر سبک به ویژه سبک کژوال بتوانیم بازی هایی را به کاربر ارائه دهیم که مطابق سلیقه آن ها باشد و اگر در هر ژانر به دنبال بازی مورد نظرشان بگردند، بتوانند به راحتی و به دور از هرگونه مشکلی بازی مورد نظرشان را پیدا و تجربه کنند.

استودیوها برای همکاری با بازیلی و صباسل باید به چه شکلی اقدام کنند؟

مهم ترین موضوع برای ما این است که کاربر در زمان تجربه بازی ها در فروشگاه ما هیچگونه تبلیغ یا خرید درون برنامه ای را مشاهده نکند. مدل پرداخت بازیلی به صورت اشتراکی است. در نتیجه اگر یک بازی بخواهد در فروشگاه ما باشد، مهم ترین قابلیت آن باید پریمیوم بودن باشد. به این معنی که مدل پرداخت بازی باید به شکلی باشد که ما بتوانیم از استودیو خریداری کنیم.

 

سه شنبه 8 مرداد 1398